Newsy

Oto najnowsze Newsy
Puchar Polski dla Polpharmy
Dominik data 13.02.2011, o 19:45 (UTC)
 Polpharma Starogard Gdański zdobyła Puchar Polski po zwycięstwie 75:67 z Anwilem Włocławek w finale. MVP turnieju w Gdyni uznano Roberta Skibniewskiego.

Michael Jordan trenował na maksa! Wróci?
Dominik data 11.02.2011, o 20:11 (UTC)
 Najlepszy koszykarz wszech czasów, "Jego Powietrzna Wysokość", a więc Michael Jordan definitywnie zakończył karierę w 2003 roku. Wtedy miał 40 lat. 17 lutego skończy 48, ale nadal zachwyca znakomitymi umiejętnościami.

Mimo że od ostatniego spotkania na parkietach NBA minęło prawie osiem lat, to nadal Jordan pokazuje, że potrafi mnóstwo. Jako właściciel zespołu Charlotte Bobcats często uczestniczy w treningach i służy radą kolegom. Może nie ma takiej szybkości jak wcześniej, ale wciąż potrafi celnie rzucić i wykorzystać firmowe zagranie z tzw. pompką.

- On kopie nam tyłki - mówi kapitan Bobcats Gerald Wallace. - To był stary, dobry Mike. On nadal to ma. Może brakuje mu prędkości, ale jest snajperem. Wciąż ma świetny rzut z wyskoku - dodaje.

17 lutego Jordan skończy 48 lat. Z Chicago Bulls sześć razy zdobył mistrzostwo NBA. 10 razy zagrał w Meczu Gwiazd.
Jordan wróci na parkiety - KOSZYKÓWKA - NBA

Czy teraz po raz trzeci wróci na parkiet? Nic nie jest przesądzone, ale pewne jest to, że Michael w czwartek wziął udział w całym treningu ekipy z Charlotte. Na razie jednak tego nie skomentował. Zabrał jednak głos trener Bobcats Paul Silas.

- Chłopcy pracują nieco mocniej, gdy on jest na treningu razem z nimi. On nadal potrafi niewiarygodnie grać w koszykówkę i rusza się naprawdę dobrze - mówił Silas, którego Jordan uczynił trenerem w grudniu zeszłego roku. - W tym wieku nie mógłby grać przez długi okres czasu, ale spokojnie poradziłby sobie w krótkim okresie. On ma wspaniały wpływ na zawodników, są wpatrzeni w niego jak w obraz - dodawał opiekun Bobcats.

Warto przypomnieć, że jeszcze do 2009 roku w NBA grał 43-letni Dikembe Mutombo. Do 1997 roku w najlepszej lidze świata występował 44-letni wówczas Robert Parish.