Newsy

Oto najnowsze Newsy
NBA: Przełamanie Bulls
Dominik data 10.02.2011, o 19:16 (UTC)
 Koszykarze Chicago Bulls po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie pokonali 91:86 Utah Jazz. 26. porażkę z rzędu zanotowali za to gracze Cleveland Cavaliers, którzy tym razem okazali się słabsi od Detroit Pistons.

Dominik data 10.02.2011, o 19:15 (UTC)

PLK: Kluczowe niedzielne spotkania
Dominik data 06.02.2011, o 17:54 (UTC)
 W niedzielę dwa ostatnie pojedynki w Tauron Basket Lidze. Najpierw o 16:30 rozpocznie się mecz w Tarnobrzegu Siarki z Treflem Sopot, a o godzinie 18:00 w Zielonej Górze zespół Zastalu zmierzy się z Energą Czarni Słupsk.

PLK: Trwa seria Polpharmy
Dominik data 05.02.2011, o 17:09 (UTC)
 Nie ma mocnych na Polpharmę. Starogardzianie wygrali szóste kolejne spotkanie w Tauron Basket Lidze.
Podopieczni Zorana Sretenovicia w 16. kolejce pokonali u siebie Anwil Włocławek 74:70, choć przez długi czas wydawało się, że sukces gospodarzy będzie bardziej okazały. Polpharma na początku trzeciej kwarty miała już 15 "oczek" (47:32) przewagi, a świetnie grali Brian Gilmore, Kamil Chanas i Tomasz Cielebąk. Nagle znakomicie działająca ofensywa Farmaceutów zacięła się, a rywale zaczęli odrabiać straty. Z daleka trafiali Andrzej Pluta i Łukasz Majewski, obroną Anwilu kierował debiutujący Seid Hajrić. W czwartej części na tablicy pojawił się remis 55:55.

Niemoc przełamał Brian Gilmore, który dwukrotnie trafił z dystansu. Kombinacyjne akcje Polpharmy kończyli Uros Mirković i Kamil Chanas, a różnica ponownie wróciła do 10 punktów. Włocławianie walczyli do końca, ale nie zdołali dogonić przeciwnika.

Polpharma po tym sukcesie ma bilans 10-6, w tym 10-2 pod wodzą Sretenovicia. Anwil z trenerem przegrał 5 z 7 spotkań.

I liga: Piechowicz bohaterem w stolicy
Dominik data 23.01.2011, o 12:46 (UTC)
 Blisko dużej niespodzianki w 19. kolejce I ligi byli koszykarze przedostatniej w tabeli Polonii 2011 Warszawa. Ostatecznie przegrali z wyżej notowanym MKS-em Dąbrowa Górnicza 73:75.
I liga: Piechowicz bohaterem w stolicy Cztery sekundy przed końcem czwartej kwarty był remis 73:73, ale wtedy zwycięskie punkty dla gości zdobył Marek Piechowicz. Gospodarze mieli jeszcze okazję na doprowadzenie do dogrywki, lecz Wojciech Glabas spudłował ostatni rzut spotkania.

Wcześniej w głównych rolach byli inni. 20 punktów dla MKS-u rzucił Mateusz Piotrkowski, 29 punktów w Polonii 2011 miał Michał Jankowski, a 17 Michał Michalak.